Faceci jak świnie – uczuć nie mają

W końcu każdy facet to świnia. A świnie uczuć nie mają. Lecz czy oby na pewno?

Żyjemy w czasach kryzysu wiary, wartości i ideałów. Wśród rozwydrzonych, wyzwolonych i pyskatych feministek i zaburzonych, nad wyraz pewnych siebie, samców alfa. Co by się jednak nie działo, to przecież właśnie mężczyzna został stworzony po to, aby wszystko niszczyć. To oni oszukują, kłamią, zdradzają i zostawiają. Oni wywołują wojny i stale szukają zaczepki. Łamią serca i szczycą się tym na sobotnim piwie z kumplami. Stale coś muszą zaliczać i bynajmniej nie chodzi o kolejne szczeble kariery.

Zawsze uważałam, że podstawą każdej relacji powinno być zaufanie i wzajemne wsparcie. Nie byłam zwolennikiem tworzenia bezsensownych afer i wywoływania niepotrzebnych kłótni i konfliktów. Do tej pory zresztą uważam, że, również w relacjach damsko-męskich, twoje prawa kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej strony – w tym to do swoistej wolności, jaką jest podejmowanie własnych i niewymuszonych decyzji. Ponieważ wspólne życie nie powinno być nigdy klatką ani więzieniem. Głównie i przede wszystkim dlatego, że każdy człowiek, bez wyjątku, ma do przejścia zupełnie inną drogę.
Są jednak kobiety, które uważają, że facet to świnia – dosłownie każdy i bez wyjątku. Są i takie, które sprawiają, że mężczyźni naprawdę pragną nimi być. Bo chociaż w gorszych chwilach i kryzysowych sytuacjach zdarza mi się wołać o pomstę do nieba za każdym razem jak słyszę słowo „facet”, to prawda jest taka, że wielu z nich jest bardziej wrażliwych niż kobiety. I tutaj dochodzimy do momentu, w którym powinna powstać cała litania loretańska na temat tego jak źli, podli i wyrachowani są mężczyźni, ale… Ale nie tym razem.
Kobieta – podobno słaba, bezbronna i wiecznie pokrzywdzona istota. Ostatecznie zawsze daje z siebie dosłownie wszystko, nawet jeśli w praktyce nie daje zupełnie nic. Za samo istnienie i fakt, że raczyła łaskawym wzrokiem spojrzeć na mężczyznę, oczekuje od niego spełnienia marzeń i wszelkich cudów. A prawdziwy facet w końcu zaczyna się od metra osiemdziesiąt, co wieczór zabiera na romantyczną kolację przy świecach, ma na koncie sześć zer i jest co najmniej dyrektorem w międzynarodowej korporacji. Tymczasem jak to jest z tymi prawdziwymi kobietami? No cóż, kobiety w końcu są piękne i dlatego zasługują na pełnię uwagi. Zwłaszcza w godzinach pracy, w noc przed bardzo ważną prezentacją, a także absolutnie bez przerwy. Bo jak facet tego nie zrobi, to znaczy, że zdradza, zdradza, zdradza i nie daj Boże ma własne życie, o zgrozo!
Są panie, które dzięki swojemu naturalnemu urokowi osobistemu są w stanie okręcić sobie wokół palca dosłownie każdego mężczyznę. Nie zawsze jednak są szczęśliwe i zadowolone z tego powodu. Dlaczego? Bo nagle okazuje się, że okres łowów był jedynym interesującym czasem związanym z danym mężczyzną, o ile oczywiście są w stanie w porę zdecydować się na jednego. Ponieważ, chociaż udajemy, że tak nie jest, to istnieją kobiety, które nie posiadają uczuć na równi z mężczyznami i są zdolne do wszystkiego, jeśli chcą osiągnąć jakiś swój cel.
Dlatego warto dbać o dwustronność w każdej relacji i pamiętać o tym, że ryzyko zranienia zawsze wynosi 50%.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s